Užduoti klausimą

Kultūra

žalias Klausimas subkategorijoje "Religija". Atsitiktinis klausimas »»

Klausimas
shadow-Angel
Avataras

Kas yra krishna? ka reiškia?


Kas yra Krishna?
Atsakyti

    Prieš 813 savaites

Atsakymai:

Atsakymų: 2

avataras
Jyothir (prieš 813 savaites) Cituoti Cituoti
Išvertus iš angliškos wikipediojos:
Krišna yra dievybė kuria tikima daugelyje induizmo tradicijų. Krišna dažnai vaizduojamas tamsios(mėlynos šiaip) odos, dažnai vaizduojamas kūdikiu, ar jaunu berniuku grojančiu fleita kaip "Bhagavata Purana" šventraštyje, arba jaunatvišku princu duodančiu filosofinį nukreipimą ir vadovavimą Bhagavad Gita (knygoje/sakmėje).

Pasakojimai apie Krišną sutinkami plačiam Hindu filosofinėse ir teologinėse tradicijose. Tikėjimas Krišna yra dalis Vaišnavizmo, pasekėjų kurie įvardija visa ko Dievą kaip Višnu, ir kitus jo įsikūnijimus kitais vardais. Krišna matomas kaip pilnas Višnu pasireiškimas, kuris yra vienas su Višnu. Tačiau tikslus ryšys tarp Krišnos ir Višnu yra sudėtingas ir daugiaprasmis.

Mano komentaras:
Induizme, indų tikėjime yra daug dievybių, jie turi šventraščius Vedas. Ir ne taip seniai atsirado toksai "A.C. Bhaktivedanta Swamis Prabhupada" kuris paskaitęs tekstus nusprendė jeigu apie krišną rašoma kaip apie aukščiausiąjį Dievą, tai jis yra pats svarbiausias - Swamis parašė knygą "Bhagavad Gita, kokia ji yra" kur jis su komentarasi plačiai aprašo Krišnos mokymus kurukstetros mūšio lauke. Ir nuo tokios vienos knygos prasidėjo indiška sekta - vaišnavizmas, kitaip vadinami jie yra krišnaitais. Jų yra ir lietuvoje, ir lietuviai turbūt net galvoja kad tai ir yra indų tikėjimas, tačiau tai yra tik viena sekta, kurios pradininkas Swamis Prabhupada.

Pagrindinis veikalas - "Bhagavad Gita, kokia ji yra" kuriame pavaizduotas pokalbis tarp Arjunos ir Krišnos, vykstantis tarp dviejų išsirikiavusių armijų prieš prasidedant mūšiui. Arjuna sėdi vežime, o krišna yra "Vairuoja" arklius yra kaip vežėjas. Visos tos knygos esmė, yra dvi armijos - kurių viena yra žmogaus pasamonė ir gyvuliniai instinktai, savanaudiški norai. kita armija - dieviški norai, dora, ir teisingumas. Arjuna - tai kiekvienas iš mūsų, kuris stoja mūšio lauko viduryje ir iš abiejų pusių mato armijas, ir jis turi pasirinkti kovoti su savo blogąja puse, drąsiai pasirinkdamas tai kas dieviška. Tačiau jis pradeda abejoti, sedėdamas vežime kaip kūne. O tame pačiame vežime sėdintis krišna - vaizduoja Dievo esybę/dalelę-fragmentą kiekviename iš mūsų - ir Krišna nuramina Arjuna, jį sustiprina suteikdamas mokymus. Kuruksetros mūšio lauke, buvo didžiulis triukšmas, bet Arjuna sugebėjo įsiklausyti į gilius Krišnos mokymus - tai simbolizuoja, kad žmogus savo prote turėdamas ir dieviškų ir savanaudiškų minčių visgi gali įsiklausyti į Dievo dvasios vedimą, iš kurios gauti nuraminimą ir sustiprinimą. Po tokio mokymo Arjunai, jis buvo pasirengęs stoti į kovą prieš priešininkus - kurie vaizduja blogas žmgogaus savybes.

LABAI DIDINGA KNYGA! Tai pavaizduoja gyvenimo esmę - žmogaus ryšį su Dievu, ir kaip žmogus abejojantis ir nepasitikėdamas savimi gavęs mokymus iš Dievo stoja drąsiai į kovą prieš tai kas yra nedieviška, ir yra laiminma teisingumo kova! Įspūdinga knyga, kiti jos gali ir nesuvokti, kiti įvardinti kitaip. Yra ir geresnė knyga. Tai tiek.

p.s.
čia religijos/filosofijos kategorija.
Blogas 0 1+ Geras
avataras
Aktorius (prieš 798 savaites) Cituoti Cituoti
Krishna yra auksciausias Dievo asmuo.
Krishna isvertus is sanskrito kalbos reiskia visu patrauklaiusias. Tai vienas is daugybes Dievo vardu. Bet dievu negali buti du ar daugiau. Dievas yra vienas. Tik skirtingose kulturose, skirtingai i Ji kreipiasi pagal Jo(Dievo) nesuskaiciuojamas savybes.
Pvz. Alahas reiskia visu galingiausias, Budha reiskia mokslingas, Jahve - spindulingasis, Rama - dziaugsma teikiantis ir t.t  Tai vienas ir tas pats Dievas tik su skirtingais vardais.
Blogas 0 1+ Geras