Užduoti klausimą

Gyvūnai

žalias Klausimas subkategorijoje "Naminiai (kiti)". Atsitiktinis klausimas »»

Klausimas
nulepause
Avataras

Ka eda sinsilos?


Kas laikote sita zveriuka, pasidalinkit, kuo ji maitinti
Atsakyti

    Prieš 813 savaites

Atsakymai:

Atsakymų: 15

avataras
NarysA&B (prieš 813 savaites) Cituoti Cituoti
Deja praktinių žinių neturiu, bet maždaug kiek galima pasiskaityti tai jis valgo tokį maistą:

MITYBA

Šinšilos yra žolėdžiai žvėreliai. Jie ėda nedaug. Tačiau, kaip ir kiekvienas gyvūnas, šinšilos privalo gauti subalansuotus pašarus. Racione turi būti daug ląstelienos, baltymai turi sudaryti 20 proc., o riebalai – 2–5 proc.

Pagrindinis pašaras. Šinšilos šeriamos įprastais šinšiloms skirtais pašarų rinkiniais, kuriuose yra visų reikalingų maisto medžiagų. Taip pat galima šerti ir triušiams ar jūros kiaulytėms skirtais kompleksiniais specialiais mišiniais.

Papildomas pašaras. Šinšilos nėra išrankios. Jos ėda daug ką. Gali būti šeriamos įvairių medžių šakelėmis, šviežia žole, obuoliais, morkomis, kopūstais, minkštu šviežiu šienu ir kt. Didžiausias šinšilų skanėstas – razinos, figos, džiovinti obuoliai, slyvos,  saulėgrąžos. Tik viso to reikėtų duoti saikingai.

Duodant beržų, ąžuolų, drebulių, pušų, obelų, kriaušių šakeles, žvėreliai jas grauždami ne tik dildo savo dantis, bet ir gauna daug natūralių vitaminų bei mineralinių medžiagų.

Laisvėje gyvenančios šinšilos vandens beveik nenaudoja. Joms pakanka vandens, esančio augaluose. Jei jūs savo augintinį šersite ne tik grūdais, bet ir sultingomis daržovėmis bei vaisiais tai vandens papildomai nereikės. Tačiau jei mitybos raciono didžiausią dalį sudarys sausas maistas – švaraus vandens narvelyje privalo būti.


Blogas 0 1+ Geras
avataras
Narystautvile (prieš 773 savaites) Cituoti Cituoti
Maitinimas.
Šinšilų mityba yra svarbiausias dalykas, nulemiantis jų gyvenimo trukmę. Šinšilos yra žolėdžiai gyvūnai, gamtoje mintantys šaknimis, žieve, uogomis, žole, šienu ir vaistažolėmis, įvairiais augalais, jų sėklomis bei vaisiais, todėl jų racione turi būti tik augalinės kilmės maistas. Žvėrelį patartina šerti 2 kartus per dieną, geriausia tuo pačiu laiku (šeriant skirtingu laiku gyvūnas patiria stresą, blogiau ėda). Specialios granulės, grūdai ir šienas yra viskas, ko reikia Jūsų auginamai šinšilai. Nuo pavasario šinšilas galima pradėti maitinti žaliu pašaru. Kad nusitrintų nuolat augantys kandžiai, duokite pagraužti medžio šakelių, tik jos turi būti ekologiškai švarios. Galima duoti razinų, sausainių ar riešutų, tik nedarykite to pernelyg dažnai, ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę ir tik nedideliais kiekiais (pvz., 1 razina, pusė lazdyno riešuto ir t. t.). Šerti vien skanėstais negalima, nes šinšilos nutunka ir pablogėja organų funkcijos. Maisto racione būtina pridėti mineralinių maisto papildų bei vitaminų. Būtent dėl prastos mitybos daugumai augintojų šinšilas pavyksta išauginti tik iki 3-5 metų amžiaus, nors gamtoje išgyvena net iki 20 metų. Tačiau tinkamai maitinamos bei prižiūrimos šinšilos namuose gali išgyventi iki 16 metų amžiaus.
Blogas 0 1+ Geras
avataras
Paulina (prieš 733 savaites) Cituoti Cituoti
I (viena savaite) gali duoti (viana) razina. galima duoti riesutu is ,,KIKOS''  pirktu skanestu ar sauso maisto. dar galima duoti riesutu i savaite du kartus galima duoti virtu spageciu (be druskos ir visa kita) dar galima duoti darzoviu (be nieko.) (negalima) duoti SALDAINIU!!! sinsilui butinai turi buti kas nors pagrauzti pvz kikoje yra pirkti sinsiliuku kreida kuria jie grazia. smile
Blogas 0 0 Geras
avataras
Narysviolkevika (prieš 695 savaites) Cituoti Cituoti
jai turi intika netingėk ir pasirausk. tikrai surasi smile
Blogas 0 0 Geras
avataras
as (prieš 657 savaites) Cituoti Cituoti
maitinti spec.maisteliu,darzovemis,sienu ir dziovytomis pienemis smile
Blogas 0 0 Geras
avataras
Barbely (prieš 649 savaites) Cituoti Cituoti
Na reikia duoti specialaus maistelio poto  riesutus saulegrazas megsta dar megsta obels sakeles pagrauzti ir ypatingai megta roziu ziedlapius na bent jau mano sinsilas pasiraso Gabriele ir Kvanka(mano sinsilas kvanka) smile
Blogas 0 0 Geras
avataras
ieva69 (prieš 576 savaites) Cituoti Cituoti
is kikos patarciau nepirk nes as kaip nupirkau savo sinsilai maisto tai suviduriavo ir numire  smile
Blogas 0 0 Geras
avataras
lualai (prieš 516 savaites) Cituoti Cituoti

ieva69 rašė:
is kikos patarciau nepirk nes as kaip nupirkau savo sinsilai maisto tai suviduriavo ir numire  smile


jei suviduriavo vadinasi negavo reikalingu medziagu. Mano sinsila ne karta yra viduriavu, bet tada duodavau daugiau sieno ir tik maisto, jokiu skanestu ir tada viskas per pora dienu susitvarke.
Blogas 0 0 Geras
avataras
optimiste (prieš 512 savaites) Cituoti Cituoti
Sinsiloms galima duoti tik dziovinta maista... Pvz parduotuvese parsidavineja ivairus pasarai sinsiloms... Joms jokiu budu negalima duoti kitiems ziurkenams ar triusiams skirt maisto....
Sinsilams galima duoti Ir skanestu, pvz jos megsta dziovintus obuolius, razinas, Kiviu art mandarinu lupenas.. tik skanestu galima per diena duoti tik 3-4 gramus.. Nes kitaip zverelis suviduriuos Ir gali nugaisti..
Blogas 0 1+ Geras
avataras
Rose (prieš 437 savaites) Cituoti Cituoti
Deep thinking - adds a new dieosnimn to it all.
Blogas 0 0 Geras
avataras
Piotrek (prieš 437 savaites) Cituoti Cituoti
o aš vat šiek teik nusivyliau šita knyga.  gal čia taip paiitaskė, receptas gal su klaidom, ar kažkas kitkas negerai, bet vat tie sausainiai vaikams su spalvotais saldianiukais išėjo tragiški... gal miltų per mažai, gal cukraus per daug. saldybė nesvietiška nesveikai, į sausainius net nepanašūs... praktiškai sviestas su cukrumi. viska dariau taip kaip parašyta, produktus tiksliai susvėriau... o taip norėjau savo vaiką pradžiuginti smiletikiuosi, kad kiti receptai tik džiugins. gi tokia miela knyga...
Blogas 0 0 Geras
avataras
Briar (prieš 437 savaites) Cituoti Cituoti
Haha, shouldn't you be charging for that kind of knwgeedol?!
Blogas 0 0 Geras
avataras
Eslam (prieš 437 savaites) Cituoti Cituoti
People nolrmaly pay me for this and you are giving it away!
Blogas 0 0 Geras
avataras
Pedro (prieš 437 savaites) Cituoti Cituoti
Mane tik stebina, kaip tie žmonės tampa tkiaois fanatikais, kad sugeba ne tik kokioje nors konkrečioje teorijoje užsiblokuoti, bet ir visą pasaulėžiūrą susiformuoti iš rinktinių idiotizmų. Gal yra koks alternatyvaus požiūrio universitetas, kur studijuoja busimieji šarlatanai?Kaip kad ir tas fizikas iš siaubo skyrelio   atrodo, kad turi po idiotišką atsakymą (be abejo pagrįstą II termodinamikos dėsniu) kiekvienu fizikos klausimu. Arba jis turi reaktyvinę fantazijos, arba rimtai investuoja laiką į absurdo studijas.
Blogas 0 0 Geras
avataras
Dylan (prieš 426 savaites) Cituoti Cituoti
Del vyno tai sakyciau, kad bet kokois alkoholio dozes yra nuodingos ir dar sutikciau su kartais isgeriamu vyno taure (karta per savaite), bet sakyti po taure kiekviena diena tikrai jokios geros sveikatos neatnes. Paminejot pietiecius, tai galiu pasakyti, kad skaiciau, kad jie turi alkoholiui atsparaus fermento daug daugiau nei siauriau gyvenantys lietuviai, ar kokie norvegai, kurie apgirsta nuo is vis mazo kiekio alkoholio. Sakyti, kad musu alkoholis per amzius adaptavosi taip pat klaidinga, nes didesnis alkoholio vartojimas pastebimas tik nuo 19 a., o pries tai negere musu seneliai, tai per toki trumpa laika susiformavusi atsparuma ar toleravima kalbeti nedrisciau. Sutinku su tuo, kad kiekvienas turime savo nuomone tuo klausimu, bet as geriau pasiulyciau isgerti stikline raudonuju vynuogiu sulciu ar suvalgyt vynuogiu desertui, nei kaskart uzsigerti vynu.
Blogas 0 0 Geras