Užduoti klausimą

Kultūra

žalias Klausimas subkategorijoje "Kalbos". Atsitiktinis klausimas »»

Klausimas
Avataras

Kaip "sviesoforas" esperantiskai?


Padekit kas nors
Atsakyti

    Prieš 825 savaites

Atsakymai:

Atsakymų: 4

avataras
Lady_Gangsta (prieš 816 savaites) Cituoti Cituoti
Šviesoforito
Blogas -1 0 Geras
avataras
Nickie (prieš 453 savaites) Cituoti Cituoti
Įdomu,kaip gali žmogus,kalbantis rusiškai arba baltarusiškai ptisjusai esantis baltas? Juk baltais yra vadinamos tos tautos,kurios kalba yra viena iš baltų kalbų-lietuvių,latvių ir prūsų (kuri deja jau yra mirusi).
Blogas 0 0 Geras
avataras
Beji (prieš 442 savaites) Cituoti Cituoti
„Po šios bangos bus kita“2011/09/13Tik Lietuvai svibriaas reikalais girdime Kovo 11-osios Akto signataro filosofo prof. Romualdo Ozolo balsą. Neseniai jis pareiškė, kad kol nebuvo Valdemaro Tomaševskio, nebuvo tokio didelio spaudimo. Jis ne tik pagilino senuosius procesus, bet ir suteikė jiems politinės kovos formą. Pasak jo, Lietuvos valdžia neparėmė net Ryšardo Maceikianeco, kuris išdrįso tokioje sudėtingoje situacijoje pasisakyti esąs Lietuvos lenkas ir patarti, kaip reikėtų mūsų šalyje elgtis jo tautiečiams.„V. Adamkaus elgesį dar buvo galima šiek tiek pateisinti, – teigia R. Ozolas. – Prezidentas tikriausiai net ir nesuprato, kur pateko su savo prolenkiškomis idėjomis, nes visą gyvenimą praleido JAV ir ten nuolat bendradarbiavo su Lenkijos emigrantais. Jis ir negalėjo žinoti Vilniaus krašto problemos iš esmės.“A. Kubiliaus veiksmai, anot profesoriaus, tėra jaunosios kartos politikų liberaliojo pozityvizmo raiška. Tokiems visiškai nesvarbu, kaip jų veikla atsilieps kultūrai, tautai, o svarbu tik tai, kas įvyks per jų valdymo laikotarpį. „Premjerą dar esu linkęs girdėti kaip bandantį veikti Lietuvos, bet ne lietuvių tautos naudai, – teigia R. Ozolas. – A. Kubilius nėra humanitaras, tad Lietuvos ir lietuvių tautos sampratos jam tiesiog nesuvokiamos.“Kovo 11-osios Akto signataras teigia, kad „premjerui visiškai nesuvokiama, kaip galima reikalauti išsaugoti lietuvišką raidyną. Man irgi nesuvokiama, kaip tokio tėvo, lietuvių literatūros tyrinėtojo Vytauto Kubiliaus sūnus Andrius, su lituanistika susidūręs nuo gimimo, nepajėgia suvokti šios svarbos.“Kalbėdamas apie LR prezidentės Dalios Grybauskaitės vaidmenį Lietuvos lenkų klausimu, profesorius teigia, kad „tame, ką dabar prezidentė kalba ir daro lenkų mažumos Lietuvoje klausimu, nematau didesnės jos klaidos. Bet D. Grybauskaitė iki šiol nepasisakė lietuvių tautos, kaip šios valstybės kūrėjos, klausimu“.„Tokių grėsmių, kokios yra Lietuvai iškilusios dabar, niekada dar ir nebuvo, – tikina filosofas. – Lenkai sugeba susiorganizuoti, kad ir  antivalstybinėmis, Lietuvos požiūriu, priemonėmis.“R. Ozolas nenorėtų mokytis iš lenkų, nes jų veiklos metodai lietuviams nėra priimtini. Mūsų tautos mentalumas paremtas kitokia tradicija, mums visada svarbu buvo garbė kaip dora. Kovo 11-osios Akto signataras pranašauja, kad įtampa tarp Lenkijos ir Lietuvos nesibaigs, kad po šios bangos bus kita, kad sulauksime tik nuolatinio nepasitenkinimo sėjimo. punskas.pl
Blogas 0 0 Geras
avataras
Riko (prieš 442 savaites) Cituoti Cituoti
Kaip jau esu minėjęs, tokį ženkliuką turi dauguma talinkpių ir jį matome taip pat ir Moziloje (gal ir kitose naršyklėse).Jei tai būtų koks tai Operos išmįslas, tai ženkliukus turėtų visi talinkpiai.
Blogas 0 0 Geras