Užduoti klausimą

Kaip ieškoti?

žalias Apie paiešką bei visas jos galimybes.

Pastabos: paiešką galima derinti su visais žemiau aprašomais būdais. Kaip pavyzdžiai, visais atvejais paiimami tie patys trys klausimai. Pabraukimas vaizduoja, kad ieškant tam tikra fraze nurodytoje pavyzdyje, tie klausimai bus rasti.

Paprasta paieška:

Įrašę į paieškos laukelį kelis žodžius, bus surasti visi klausimai, kuriuose yra bent vienas iš tų žodžių.
Pavyzdys: jeigu įrašysite "programa delfinai" (be kabučių), bus rasti klausimai tiek "Kokia programa apsaugo nuo...?", tiek ir "Kaip maitinasi delfinai?" bei "Ar programa delfinai yra naudinga?" ir panašiai.


Tiksli paieška:

Tiksli paieška naudinga jei norite rasti tikslią frazę, tuomet jums tereikia paieškos žodžius rašyti kabutėse: "frazė".
Pavyzdys: jeigu įrašysite "programa delfinai" (su kabutėmis), bus rastas klausimas "Ar programa delfinai yra naudinga?", tačiau tokie klausimai kaip "Kokia programa apsaugo nuo...?" ar "Kaip maitinasi delfinai?" nebus rasti.


Paieška naudojant + (pliuso) ženklą:

+ ženklas nurodo, kad žodis esantis po jo, privalo būti ieškomame klausime.
Pavyzdys: jeigu įrašysite "+programa delfinai" (be kabučių), bus rasti klausimai "Kokia programa apsaugo nuo...?"bei "Ar programa delfinai yra naudinga?", tačiau šis klausimas "Kaip maitinasi delfinai?" nebus rastas.


Paieška naudojant - (minuso) ženklą:

- ženklas nurodo, kad žodis esantis po jo, privalo nebūti ieškomame klausime.
Pavyzdys: jeigu įrašysite "-programa delfinai" (be kabučių), bus rastas klausimas "Kaip maitinasi delfinai?", tačiau klausimai "Kokia programa apsaugo nuo...?" bei "Ar programa delfinai yra naudinga?" rasti nebus.


Paieška pagal nepilną žodį:

Jei nežinote žodžio galūnės ar pradžios, galite žodžio gale ar pradžioje padėti * (žvaigždutės) simbolį, kuris nurodys, kad žodžio pabaiga ar pradžia yra nesvarbi.
Pavyzdys: jeigu įrašysite "program* delfin*" (be kabučių), bus rasti klausimai "Kaip maitinasi delfinai?", "Kokios programos apsaugo nuo...?", "Ar programa delfinas yra naudinga?" ir panašiai.